Konkurencja w transporcie


Niestety, ale internet oprócz cech pozytywnych ma i spore negatywy. Jednym z najbardziej dokuczliwych jest powszechny zalew chamstwem. Pozorna anonimowość skłania cały szereg ludzi do zachowań w realnym świecie nie akceptowalnych. Stąd zalew niecenzuralnych słów, kalumnii i zwykłych oszczerstw. To co można, choć z trudem, pominąć milczeniem w stosunkach prywatnych. Jest nie do przyjęcia w stosunkach biznesowych. Tymczasem niestety także te nie są wolne od co najmniej, hm… bezmyślności.

Moje pierwsze spotkanie z tym postępowaniem, miało miejsce na forum giełdy transportowej  eSpedytora. Ku mojemu zdumieniu szereg ludzi uważa, że obrzucenie błotem innych jest najlepszą formą walki konkurencyjnej. Nie jest! Rozumiem tych, którzy rzeczywiście zostali oszukani, ale nawet oni muszą zrozumieć, że od szukania sprawiedliwości są inne instytucje. Pomogą bardziej, niż obrzucanie błotem. Błoto ma bowiem tę nieprzyjemną cechę, że rzucane opryskuje wszystko dookoła i często bardziej brudzi rzucającego niż obrzucanego. Chcą więc skończyć z tą „tradycją”, a może jeszcze bardziej zacząć nową, postanowiliśmy otworzyć listę rankingową najlepszych firm eSepytora , wolną od wulgaryzmów, błota i kalumnii! Każdy może zostawić swój komentarz, każdy może zagłosować na firmę w rankingu. ale swój ślad zostawią tylko komentarze pozytywne . W rankingu borą udział wszystkie firmy( firmy transportowe, spedycyjne, handlowe, produkcyjne…), które mają na to ochotę. Wystarczy założyć konto w serwisie eSpedytora i dodać wizytówkę firmową z opcją udziału w rankingu. A potem czekać na efekty. Twoi klienci odwiedzając wizytówkę zostawić mogą dwa ślady: ranking zlicza liczbę wyświetleń wizytówek oraz liczbę świadomie oddanych głosów. Ponadto kazdy może dodać swój komentarz do konkretnej wizytówki. Jednakże komentarz przed publikacją jest weryfikowany przez administratora. Do publikacji dopuszczone zostają tylko głosy poprane językowo i zgodne z zasadami kultury osobistej.

Nie wiem czy ten pomysł wypali. Niestety, ale bardziej lubimy obrzucanie błotem (ale tylko gdy patrzymy z boku). Ja trzymam kciuki. Dlaczego tylko chamstwo ma mieć się dobrze. Niech nową drogę zacznie wskazywać transport, może inni pójdą za nim?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s