Encyklopedia transportu


Ostatnio trafiłem na ciekawą próbę katalogowania polskiego transportu. Serwisy typu katalogi oferują już wydawałoby się pełną gamę usług i trudno tu wymyśleć coś nowego. Jednakże ta nowa próba zasługuje moim zdaniem na uwagę. Otóz w oparciu o skrypt media wiki powstaje coś na kształt encyklopedii polskiego transportu. Tak więc oczywiście będą próby chwalenia się bezpodstawnego ale, no właśnie… ale internauci na to nie powinni specjalnie przesadnie pozwolić. To właśnie siła pomysłu Wikipedii – każdy może pisać co mu się podoba, ale więcej jest przyzwoitych ludzi więc w sumie wiki to dosyć pewne źródło informacji Mam nadzieję że tak samo stanie się z serwisem notka.cba.pl. Trzymam kciuki*.

Autor zaprasza firmy transportowe ale ja myślę, że każdy zainteresowany przemieszczaniem ładunków powinien tam zajrzeć i dorzucić swoje trzy grosze.

Jest to już druga w ostatnim czasie inicjatywa w dziedzinie transportu, która biegnie trochę w bok utartych śladów czystej komercji, którą na co dzień uprawiają firmy transportowe i spedycyjne.

 

* – no i wykrakałem od maja 2013 roku serwis zaprzestał działalności….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s