Jeżeli szukasz czegoś na temat transportu


No właśnie , jeżeli szukasz czegoś nt. transportu to trzeba albo przekopać się przez tysiące stron, na których przyznam to, znajduje się wiele ciekawych informacji, albo na konkretnej stronie przekopywać się przez wiele informacji doraźnych chwilowych lub wąsko pojętych. Brak stron, podobnych do podręcznika, na których nie byłoby pogoni za nowinkami tylko  żmudnie zbierano by informacje na dany temat, tu  o transporcie.

Postanowiłem zacząć budować taką stronę ale to nie takie proste. Pierwsza próba spaliła kompletnie (nomen omen) na panewce, bo gdy założyłem encyklopedie transportu na silniku wiki to już w dwa tygodnie później  codziennie przybywało mi ok 100 spamerskich wpisów dokonywanych przez roboty. Jednym słowem nastąpiła klapa. Ale tak łatwo się nie poddaję.

Teraz rozpoczynam drugą próbę w oparciu o (nie zdradzę żeby nie zapeszyć i nie zwoływać spamerów) o pewien skrypt, coś w rodzaju bloga, na którym mam nadzieję gromadzić informacje o branży. Niestety nie będzie to równie łatwo przeszukiwalne jak wiki, ale trudniej będzie to spamować. Zobaczymy jak wyjdzie. Mam nadzieję umieszczać tam w miarę systematycznie artykuły powiązane tematycznie z wiedzą o transporcie bez odnoszenia się do aktualnych wiadomości z branży spedycyjnej. Czyli znajdziecie tam informację o tym co to jest fracht, nie znajdziecie jednak informacji o wolnych ładunkach. Znajdziecie dane statystyczne dotyczące transportu drogowego, nie znajdziecie informacji dotyczącej jakichś firm transportowych. I tyle.

Informacji będzie przybywało powoli, mam nadzieję jednak, że za kilka miesięcy strona będzie użyteczna.

Dla ciekawych strona ta to www.transport.webt.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s