Preselekcja działa i wyłapuje „perełki”


Przeładowane Iveco
Przeładowane Iveco

W zeszłym tygodniu  Inspektorzy Transportu Drogowego z poznańskiego oddziału wykonywali czynności kontrole na drodze krajowej nr 32 korzystając z systemu preselekcji. Wśród wielu zatrzymanych aut zatrzymano również do kontroli  pojazd o teoretycznej DMC 3,5 t przewoźnika z województwa lubelskiego. Jedną z motywacji było sprawdzenie działania systemu preselekcji, gdyż wynik wskazywany przez komputer był mało prawdopodobny.

Na pace auta inspektorzy znaleźli parapety i blaty wiezione wg wyjaśnień kierowcy z Lubelszczyzny. Ważenie pojazdu wraz z ładunkiem, ku zdumieniu inspektorów, potwierdziło wyniki wskazane w systemie preselekcji. Stwierdzono, że rzeczywista masa pojazdu wynosi 7900 kg i o ponad 100% przekracza dopuszczalną dla tego pojazdu i o ponad 200% została przekroczona ładowność pojazdu…

Na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 500zł i nakazano rozładowanie części ładunku. Niestety jak się okazało kierowca nie był zaskoczony wynikami pomiarów i przyznał, że w ostatnim czasie jest to już trzecia kara właśnie za to naruszenie. Dziwi tylko lekkomyślność kierowcy, narażającego siebie i innych uczestników ruchu. Przekroczenie ładowności, w takim stopniu, jak dokonał tego antybohater naszego newsa, zasługuje jednak na bardzo silne potępienie.

Własnością autora  jest giełda ładunków eSpedytor.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s