Rekordowa kara za ponadnormatywny ładunek


Ładunek ponadnormatywny - turbina wiatrowa
Ładunek ponadnormatywny – turbina wiatrowa

Nocą w ostatnim tygodniu inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zobaczyli, że drogą porusza się kolumna ciężarówek z olbrzymim ładunkiem. Ponieważ  ładunek był spory, a inspektorzy nie mieli o nim zgłoszenia,  w asyście policji zatrzymali wszystkie pojazdy. Tak jak przypuszczano pojazdy nie miały zezwolenia na przewożenie tak dużych ładunków.- Ładunki były ponadnormatywne gdyż, albo przekraczały dopuszczalną wagę, albo ładunki były za długie.
Ładunkiem przewożonym ukradkiem były części gigantycznej turbiny wiatrowej. Zatrzymany konwój blokował przejazd w Bydgoszczy cały dzień, bo tyle trwało doprowadzenie do stanu poprawności wszystkich formalności związanych z transportem w tym uzyskanie niezbędnych zezwoleń.
A przekroczenia nie były błahe – jedna z ciężarówek z ładunkiem ważyła aż 78 ton. Wszystko wskazuje, że firma transportowa chciała zaoszczędzić na opłatach za przejazd ponadnormatywny, gdyż ładunek przyjechał do Bydgoszczy z zagranicy. Niestety nie opłaciło się. Podsumowanie wszystkich kar nałożonych na firmę dało prawdopodobnie jedną z największych, jeżeli nie największą karę w historii polskiego transportu- 105 tysięcy złotych, tj  15 tys. zł za każdy ponadwymiarowy pojazd. Był to więc z pewnością również transport należący do najdroższych w historii.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s